Estetinis plombavimas

Graži šypsena yra tarsi žmogaus parašas. Ji suteikia žmonėms patrauklumo, žavesio, asmuo atrodo sveikas. Ne vienas tyrimas įrodė, kad tai netgi turi įtakos susirandant antrąją pusę. Tačiau kodėl ne visi žmonės šypsosi? Daug dažnesnė priežastis, nei tiesiog bloga nuotaika, yra baimė parodyti savo dantis kitiems žmonėms. Dėl įvairių ligų ar traumų dažnai žmonės gėdijasi savo pažeistų dantų. Šią problemą gali padėti išspręsti estetinis plombavimas arba kitaip estetinė dantų restauracija.

Kada atliekamas estetinis plombavimas dantims?

Nutirpus dantį palaikančiam kaului. Esant šiai problemai atsidengia dantų kakleliai, atsiranda juodos dėmės prie dantenų, kurios kartais dar vadinamos „juodaisiais trikampiais“. Estetinio plombavimo procedūros metu tamsūs tarpai tarp dantenų yra uždengiami ir taip išvengiama rimtesnių dantenų ar paties kaulo ligų.
Norint pagrąžinti danties formą. Esant negražiai danties formai ją galima lengvai pagražinti. Estetinio plombavimo metu dantys nėra šlifuojami, dėl to nepažeidžiama burnos gleivinė ir pats dantis, tačiau atstatoma tinkama forma ir funkcionalumas.
Atstatant dantų spalvą. Dėl įvairių priežasčių pasikeitus dantų spalvai yra galimybė ją atstatyti. Tai daroma naudojant tiesiogines arba netiesiogines laminates, veneringus.
Nudilus kandamųjų dantų krašteliui. Nudilus danties krašteliui atsiveria dentitas, kuris yra kelis kartus minkštesnis audinys nei danties emalis. Ši problema kankina ne vieną vyresnio amžiaus žmogų. Turbūt ne kartą esate pastebėję žmonių dantis, kurie atrodo lyg būtų nupjauti. Estetinis plombavimas padeda atstatyti buvusį kraštelį, taip apsaugo dantį nuo įvairių ligų ir žmogaus dantys veikia funkcionaliau.
Esant netaisyklingam sukandimui (atsisakius ortodonto paslaugų). Dėl tam tikrų priežasčių atsisakant ortodontinio gydymo galima „ištiesinti“ dantį estetinio plombavimo pagalba. Tiesiog kur reikia dantis yra nušlifuojamas, o kur reikia dantų forma yra ištaisoma kompozitu. Nors tai nepakeičia ortodontinio gydymo, tačiau yra veiksminga priemonė, kai tiesių dantų reikia greitai, pvz. ruošiantis į kelionę ar prieš vestuves.

Estetinis plombavimas. Kas tai?

Esant bent vienai iš aukščiau išvardintų priežasčių, taikomas estetinis plombavimas. Vis dėl to, kas tai yra ir kaip tai veikia?
Jau anksčiau minėta, kad ši estetinio plombavimo procedūra dar vadinama estetine restauracija, kai yra atstatomas dėl įvairių priežasčių prarastas danties funkcionalumas ar išvaizda. Pagrindinė medžiaga, naudojama restaurauojant dantį, yra kompozitas arba kitaip – estetinė plomba. Šios medžiagos pagalba yra atkuriamas prarastas dentitas ir danties emalis. Kompozitas yra labai tvirta medžiaga, atspari dilimui, mažiau veikiama karieso. Ši medžiaga yra prilyginama sidabrinėms plomboms.
Estetinio plombavimo tikslas yra kaip įmanoma geriau atkurti dantis, maksimaliai saugant natūralius danties audinius. Estetinio plombavimo procedūros metu nežalojama burnos gleivinė, atkuriamas dantų natūralumas, jų spalva bei skaidrumas, forma, dantys tampa tvirtesni.
Estetinis plombavimas atliekamas sluoksnis po sluoksnio. Sluoksnių kiekis priklauso nuo problemos dydžio. Kadangi kompozito yra įvairių rūšių (spalvų, atspindžių, elastingumo ir pan.), todėl tampa įmanoma labai tiksliai atkurti prarastus danties audinius, kad jie neišsiskirtų iš kitų.
Estetinis plombavimas atliekamas trimis žingsniais:

1. pažeistų audinių pašalinimas nuo danties (jei problema yra įsiskverbusi į vidinius danties audinius, prieš atliekant kitus estetinio plobavimo veiksmus gali tekti atlikti danties operaciją);
2. atkuriamųjų audinių parengimas;
3. atkurtų audinių tvirtinimas, restauracija.

Svarbu paminėti, kad estetinis plombavimas gali būti atliekamas ne tik priekiniams, bet ir šoniniams dantims.
Estetinis plombavimas yra vienas naujausių dantų atstatymo metodų. Nepaisant to, jis greitai tapo labai populiarus ir įsitvirtino tarp kitų odontologijos paslaugų. Tai yra greitesnis ir visiškai nekenksmingas būdas atkurti dantis ir džiaugtis gražia šypsena.