Vaikų odontologija

Dantų priežiūra yra svarbi visuose gyvenimo etapuose. Vaikystė yra ne išimtis. Kuo anksčiau vaikai išmokomi rūpintis savo dantimis, tuo didesnė tikimybė, kad ateityje bus susidurta su mažesniu kiekiu įvairių dantų ligų.
Viena dažniausiai pasitaikančių dantų ligų tiek vaikams, tiek suaugusiems yra dantų kariesas. Ši liga nėra paveldima, todėl ankstyva dantų higiena gali padėti išvengti karieso ir kitų ligų, atsirandančių jo negydant.

Kodėl svarbu pradėti rūpintis dantimis vaikystėje?

Visų pirma, ankstyvos vaikų dantų priežiūros pamokos skatina naudingo ir sveiko įpročio formavimąsi. Vaikai yra daug imlesni naujai informacijai, todėl paaugę jie puikiai supras, kodėl švarūs dantukai yra taip svarbu.
Kuo anksčiau vaikas yra supažindinamas su vaikų odontologu, tuo didesnė tikimybė, kad vėliau nebus jokios baimės, kai reikės apsilankyti šio specialisto kabinete. Net vienas iš keturių žmonių turi šią baimę. Tačiau ją įmanoma nugalėti. Taigi, supažindinimas su vaikų odontologija vaikystėje gali būti viena iš priežasčių, galinčių padėti įveikti šią baimę.

Pažintis su vaikų odontologu

Pirmasis kartas, kai Jūsų mažylis turėtų susipažinti su vaikų odontologu, yra išdygus pirmajam dantukui. Tai turėtų būti labiau profilaktinis vizitas, kurio metu vaikų odontologas supažindintų Jūsų mažylį su dantų priežiūros pagrindais, papasakotų, kodėl svarbu tai daryti. Tai puiki proga susipažinti su pačiu kabinetu, personalu ir vėliau neturėti dantų gydymo baimės.
Visuomenėje vyrauja klaidingas mitas, kad pieninių dantukų gydyti nereikia, nes jie ir taip greitai iškris. Deja, tai yra netiesa. Taip manydami daugelis tėvų delsia iki tos akimirkos, kai skausmas vaikui suteikia vis daugiau diskomforto ir gydyti jau beveik neįmanoma, belieka dantuką šalinti.
Visų pirma, tiek pieninių, tiek nuolatinių dantų ligos sukelia nemalonų skausmą. Taip pat, tai yra įvairių infekcijų priežastis. Negydomi pieniniai dantys gali turėti didelę įtaką besivystantiems nuolatiniams dantims ir juos pažeisti. Per anksti prarasti pieniniai dantys gali lemti neteisingą sukandimą.
Dantų skausmas dažnam suaugusiajam sutrikdo mitybą, o vaikams tai nutinka ypač dažnai. Tai gali turėti ir blogesnių pasekmių.
Taigi, pieninių dantų gydymas yra būtinas. Šiuolaikinė vaikų odontologija yra pažengusi tiek, kad procedūros atliekamos beveik be skausmo, švelniai. Profesionalūs vaikų odontologai moka vaikus nuraminti ir paguosti, todėl tėveliams neturėtų būti jokios baimės pirmą kartą vedant savo mažylį pas dantukų gydytoją.
Išdygus nuolatiniams dantims dažnam vaikui tenka apsilankyti pas gydytoją ortodontą. Esant blogam sukandimui, kuo anksčiau pradedama spręsti ši problemą, tuo greičiau yra atitaisoma žala. Vaikų dantys yra daug paslankesni, dėl to ankstyvas vizitas pas ortodontą gali labai patrumpinti dantukų tiesinimo procesą ir vaikas greičiau galės džiaugtis gražia šypsena.
Yra keletas būdų, kaip tiesinti vaikų dantis. Gydytojas ortodontas apžiūrėjęs Jūsų vaiko dantis remdamasis esama situacija parinks patį tinkamiausią ir efektyviausią gydymo būdą.
Vienas svarbiausių aspektų, lemiančių vaiko dantų sveikatą, yra tėvų supratimas ir noras bendradarbiauti su vaikų odontologu. Vaikų odontologija pati savaime neišspręs Jūsų vaiko dantų problemų. Svarbu vaiką laiku nuvesti pas specialistą. Po konsultacijos svarbu yra padėti vaikui rūpintis savo dantimis, kadangi iki beveik 6 metų vaikų judesiai nėra tokie koordinuoti ir jie negali dantukų išsivalyti tinkamai patys. Nuolat mokant vaiką prižiūrėti savo burnos ertmę ir teigiamai pasakojant apie vaikų odontologą galima vaiką ugdyti ir mažinti jo baimę. Tai, be abejo, turės jam teigiamos įtakos ateityje.